Lipa

Lipa

Postprzez benef So, 15 lutego 2014, 20:34

Ta szkoła to kpina.
Zapisałem się do LO Cosinus pełen zapału i nadziei.
Na wstępie jako nowy słuchacz dostałem pendrive, ucieszyłem się, wiadomo, lubię dostawać prezenty.
Pendrive okazał się zepsuty, poszedłem z reklamacją i po długich bojach wymieniono mi go na nowy. Jak się za chwilę przekonałem również zepsuty. Popytałem znajomych w klasie i w szkole, ich pendrive tez nie działają. To było pierwsze rozczarowanie. Kolejnym - darmowy basen-również lipa. Lubie pływać. Ale jak się okazuje w Cosinusie nic nie jest proste. Z basenu mogę korzystać tylko raz, przez godzinę, po zajęciach i to pod warunkiem że tydzień wcześniej zgłoszę taką chęć Pani w sekretariacie a ta nie zapomni dostarczyć listy z moim nazwiskiem na basen, co już nie raz się jej zdarzyło. Wtedy nie popływam i z basenu wracam suchy i zły. Cieszę się że kiedy uda mi się na basen dostać to jest w nim woda i mogę godzinę popływać. Aż strach zapytać w pizzerii czy barze o zniżkę z kartą rabatową Cosinusa. Nawet nie chcę wiedzieć jak wyglądają laptopy które Cosinus obiecuje ... Do Pani dyrektor i Pani z sekretariatu to strach się zbliżać z obawy przed ich spojrzeniem, doniosłym głosem i atakiem złośliwości. Kilkakrotnie zostałem w obraźliwy sposób wyproszony z sekretariatu a Pani dyrektor zwykła nazywać pokój nauczycielski oborą, do której to ja pozwolam sobie wejść. Natomiast do jakości zajęć lekcyjnych nie mam zastrzeżeń i jestem zadowolony że mogą mnie uczyć nauczyciele którzy przykładają się do swojej pracy z pasją. I to powstrzymuje mnie przed odejściem z Cosinusa i zapisaniem się do innej szkoły, bo przecież przede wszystkim po naukę i wiedzę tam przychodzę.
benef

Re: Lipa

Postprzez Hektor Śr, 19 lutego 2014, 16:46

Witam!

Niedawno związałem się z Cosinusem i, aby lepiej poznać miejscową szkołę, wszedłem na forum, żeby zapoznać się z opiniami. Mimo, iż nie jestem zaawansowany stażem (naukę w LO rozpocząłem we wrześniu 2013), wydaje mi się, że opinia użytkownika benef jest krzywdząca i napisana pod wpływem złych emocji. Po prostu nie przemyślałeś tematu mój drogi zanim napisałeś powyższy post.

Pendrive, który otrzymałeś nie został wytworzony przez szkoły Cosinus tylko na ich zamówienie. Stawiając się w sytuacji szkoły nie wyobrażam sobie abym - płacąc grubą kasę za ogromną ilość pendrive, które chcę rozdawać swoim klientom - spodziewał się, iż artykuł jest wadliwy i niesprawny. W żaden sposób nie jestem w stanie sprawdzić takiej ilości przedmiotów czy są sprawne czy nie. Jest mi bardzo przykro, że akurat pendrive, który ty otrzymałeś okazał się niesprawny. Myślę jednak, że powinieneś choć w małym stopniu docenić iż szkoła nie miała żadnych złych intencji wydając ci ten sprzęt i to szkoła przede wszystkim została zrobiona w bambuko przez producenta pendrive, a ty jesteś przypadkową ofiarą tej sytuacji.

A propo basenu nie wiem czym się kierowałeś pisząc powyższe zdania. Wystarczy zadzwonić i dopytać się czy jesteś na liście, czy listę wysłano itd. Jak nie do sekretariatu to do biura Basenu :) Basen dla słuchaczy Naszej Szkoły jest opłacany przez Cosinusa. Basen jest komercyjny i zapewne szkoła płaci za każdą wizytę danego słuchacza stawkę zniżkową. Szef basenu musiałby być durniem kiedy pozwoliłby na nieskrępowane wykorzystywanie basenu w taryfie zniżkowej - zbankrutowałby raz dwa. Dodatkowo musiałby być durniem kiedy wpuszczałby kogoś kiedy nie ma go na liście przysłanej ze szkoły - Szkoła może wtedy odmówić zapłacenia za tego słuchacza. Trzeba pilnować swoich spraw :) Jeśli chcesz korzystać z innych zniżek to sprawdź to najpierw nim coś napiszesz - ja nie miałem z tym żadnego problemu.

Co do osób sekretarki i Pani Dyrektor, to nie mam w ogóle pojęcia skąd wyciągnąłeś takie sytuacje. Nie raz spotykałem się z tymi osobami i ani razu nie spotkały mnie przykre zachowania z ich strony. Na pewno coś ci się wydawało - mnie trudno nawet sobie wyobrazić te sytuacje.

Ja jestem bardzo zadowolony z tego jak działa szkoła Cosinus. Oby tak dalej!
Hektor

Postprzez Hektor Śr, 19 lutego 2014, 17:16

Dodając jeszcze do tematu "Basen." Wydaje mi się, że dzieje się tak jak się dzieje z tymi listami bo słuchacze Cosinusa nie są głównym targetem dla szefostwa pływalni i nie chce im się dopilnowywać formalności. Gdyby ktoś mógłby zapłacić mi całość kwoty, lecz jakaś umowa zobowiązuje mnie do liczenia mu mniej, to też miałbym opory aby traktować go na równi z tym, który płaci stawkę w normalnym wymiarze. Myślę, że najlepiej na wszelki wypadek zabezpieczać się dzwoniąc zawczasu do Basenu z pytaniem czy lista już doszła.
Hektor

Postprzez benef Śr, 19 lutego 2014, 20:22

Uważam że Twoje argumenty są niepoważne.
Co do uszkodzonych pendrive...To kiedy ja kupię wadliwy towar to oddaje go sprzedawcy, nie próbuję go sprzedać ponownie jako sprawny, bo to nieuczciwe. Nie robię też z bubla prezentów.
Powodzenia.
benef

Powrót do Liceum Ogólnokształcące